حکمرانی محمود احمدی‌نژاد در پوپولیسم ایرانی بررسی شد

کتاب «پوپولیسم ایرانی» نوشتۀ علی سرزعیم، به تحلیل دورۀ ریاست‌ جمهوری محمود احمدی‌نژاد از منظر اقتصاد و ارتباطات سیاسی می‌پردازد، این کتاب در صدر فهرست پرفروش‌های حوزه علوم انسانی قرار گرفت.

شاعر شعر اشیا، گزینۀ اشعارش را منتشر کرد

گزینه‌ شعر‌ها ایرج ضیایی در نشر حکمت کلمه منتشر شد.

الفبای مرگ منتشر شد

سومین رمان پلیسی- جنایی مهرداد مراد با عنوان «الفبای مرگ» توسط نشر داستان راهی بازار نشر شده است.

روباه شنی، آیینه‌ای از جایگاه مخاطب در جامعه

پیمان برومند، نویسنده در یادداشتی به بررسی کتاب «روباه شنی»، اثر برگزیده جایزه ادبی جلال و کتاب سال جمهوری اسلامی پرداخته است.

برترین رمان‌های خارجیِ سال ۱۳۹۵

کتابفروش‌های تهرانی، برترین رمان‌های خارجی امسال را معرفی کردند.

برترین رمان‌های ایرانیِ سال ۱۳۹۵

کتابفروش‌های تهرانی، برترین رمان‌های ایرانی امسال را معرفی کردند.

برگزاری بزرگداشت ابوالحسن نجفی

مراسم بزرگداشت ابوالحسن نجفی ادیب، مترجم، زبان‌شناس و عضو فرهنگستان زبان و ادب فارسی شامگاه 21 اسفند در تالار اجتماعات شهید مطهریِ انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.

اسقبال از طرح عیدانۀ کتاب

با گذشت تنها 6 روز از اجرای طرح «عیدانه کتاب»، 173 هزار و 361 جلد کتاب از سوی 761 کتاب‌فروشی عضو این طرح به فروش رفت. این درحالی است که در طرح «پاییزه کتاب» در بازه زمانی مشابه، 160 هزار کتاب به فروش رسیده بود.

کتابخانه حسینیه ارشاد به شاغلان گمرک هدیه می‌دهد

کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد به مناسبت روز گمرک به شاغلان در سازمان گمرک هدیه می‌دهد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد، این کتابخانه به مناسبت روز گمرک به شاغلین در سازمان گمرک هدیه می دهد.

یادداشتی از عبدالحسین آذرنگ در آستانه رونمایی از «تاریخ شفاهی کتاب»

خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)- عبدالحسین آذرنگ: از میان ناشران بزرگ کشور، که این روزها شمارشان از دست همه در رفته است، تنها یک اثر تفصیلی از ناشری با تجربه انتشار یافته است (در جستجوی صبح، به قلم عبدالرحیم جعفری، تهران، روزبهان، 1383، فعلاً در دو جلد) که تاریخچه مؤسسه انتشاراتی خودش، خاطراتش را از نشر و گاه دیدگاه‌ها و داوری‌هایش را در این باره، در باب شماری از ناشران وعده بسیاری از همکاران نشر و پدیدآوران، بیان کرده است،

بایرامی: خاطره‌نگاری‌های جنگ تحمیلی کانالیزه شده‌اند

محمد‌رضا بایرامی درباره اهمیت خاطره‌نگاری در نگارش داستان به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: در همه خاطرات، مواد و مصالح خامی وجود دارد که جغرافیا، سلسله مراتب و آرایش جنگی را برای مخاطب بازگو می‌کند و از این جنبه مطالعه خاطرات جنگ می‌تواند برای همه مخاطبان، از جمله داستان‌نویسان مفید باشد اما من کتاب‌های خاطره‌نگاری حوزه جنگ تحمیلی را به عنوان آثاری که بتوانند محل رجوع نویسندگان آثار داستانی باشد، چندان محل وثوق نمی‌دانم زیرا خاطرات جنگ تحمیلی بسیار کانالیزه شده‌اند

فراخوان طرح تدوین کلان استاندارد ملی کتابخانه‌های عمومی ایران منتشر شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، دفتر برنامه‌ریزی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با انتشار فراخوان «طرح تدوین کلان استاندارد ملی کتابخانه‌های عمومی ایران» از انجمن‌های علمی، گروه‌های آموزشی و دیگر اشخاص حقوقی دعوت کرد تا پروپوزال‌های خود را مطابق با «فراخوان طرح (RFP) تدوین استاندارد کتابخانه‌های عمومی ایران» تا تاریخ سی‌ام دیماه 95 به نشانی تهران، میدان فاطمی، خیابان جویبار، کوجه نوربخش، پلاک 31، طبقه سوم، دفتر برنامه‌ریزی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اداره استاندارد و یا رایانامه standard@iranpl.ir ارسال کنند.