کتابخوانی در شرایط اضطراری قرار دارد

رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: در کشوری همچون ایران با بیش از 80 میلیون نفر جمعیت و 60 هزار ناشر که در برخی موارد کتاب هایی با شمارگان 300 عدد چاپ می شود، کتابخوانی در شرایط اضطراری قرار گرفته است.

نمی‌دانم چطور ما را خارجی حساب می‌کنند؟!

یک فعال نشر افغانستان می‌گوید: درست این است که در نمایشگاه کتاب تهران ما را در بخش ناشران داخلی بگذارند زیرا زبان ما یکی است و نمی‌دانم چطور می‌شود که ما را خارجی حساب کنند؟!

«نام من سرخ» را همه یک رمان ایرانی می‌دانند

نشست خبری اورهان پاموک صبح امروز در مجموعه فرهنگی-تاریخی کاخ نیاوران برگزار شد. پاموک اولین نویسنده نوبل گرفته‌ای است که به دعوت یک ناشر ایرانی نمایشگاه کتاب تهران می‌آید. پاموک، پیش از این نیز در سال 82 به ایران آمد و با نویسندگان ایرانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

تبلیغات برای کتاب کودک، خوب یا بد؟

آیا تبلیغات کتاب برای کودک مفید است؟

گزیده شعر معاصر افغانستان در نمایشگاه کتاب

مجموعه کتاب‌های «گزیده‌ شعر معاصر افغانستان» در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.

به کتابفروشی برویم یا نمایشگاه؟

خانه ‌کتاب فروش آنلاین کتاب ‌هایش را از اواخر سال گذشته متوقف کرده تا از بخش خصوصی و کتابفروشی‌ ها حمایت کند؛ پیش از آن هم نشر قطره اعلام کرده بود برای حمایت از کتابفروشی محله‌ ها در نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران شرکت نمی‌کند.

انصراف بخش کودک انتشارات علمی و فرهنگی از حضور در نمایشگاه کتاب

گروه کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی در نمایشگاه کتاب تهران شرکت نمی‌کند

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران: با افرایش قیمت در حوزه کتاب مواجهیم/نوسانات ارزی باعث شد انتشار برخی کتاب‌ها در نمایشگاه ممکن نشود

محمود آموزگار می‌گوید: صرفا این اقدام که من نمایشگاه شرکت نمی‌کنم چون به کتابفروشی‌ها آسیب می‌خورد با اینکه تصمیمی به واقع محترمانه است اما به تنهایی کاری از پیش نمی‌برد و باید روش‌ها و سیستم‌های فروش و توزیع کتاب کشور را اصلاح کنیم.

۳ کتاب پیشنهادی ابطحی در آستانه نمایشگاه کتاب

محمدعلی ابطحی در آستانه برپایی سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران سه کتاب را برای مطالعه پیشنهاد کرد.

آنتولوژی تازه محمود حدادی در نمایشگاه کتاب

محمود حدادی از عرضه آنتولوژی داستان کوتاه آلمانی‌زبان با نام «مرگ پوتیا» در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

نامه‌ای که اسیری را زنده کرد

عباس شهریاری در بهمن ماه سال ۱۳۶۲ در جریان عملیات آبی، خاکی «خیبر» به اسارت نیروهای دشمن درآمد وهفت سال ناگزیری اسارت را در کنج اردوگاه‌های تحمل کرد.

«نه به کتاب نخواندن»؛ شعار نمایشگاه کتاب تهران

سخنگوی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از انتخاب شعار و پوستر این رویداد در ششمین جلسه شورای سیاست‌گذاری خبر داد.