گزیده شعر معاصر افغانستان در نمایشگاه کتاب

مجموعه کتاب‌های «گزیده‌ شعر معاصر افغانستان» در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.

به کتابفروشی برویم یا نمایشگاه؟

خانه ‌کتاب فروش آنلاین کتاب ‌هایش را از اواخر سال گذشته متوقف کرده تا از بخش خصوصی و کتابفروشی‌ ها حمایت کند؛ پیش از آن هم نشر قطره اعلام کرده بود برای حمایت از کتابفروشی محله‌ ها در نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران شرکت نمی‌کند.

۳ کتاب پیشنهادی ابطحی در آستانه نمایشگاه کتاب

محمدعلی ابطحی در آستانه برپایی سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران سه کتاب را برای مطالعه پیشنهاد کرد.

آنتولوژی تازه محمود حدادی در نمایشگاه کتاب

محمود حدادی از عرضه آنتولوژی داستان کوتاه آلمانی‌زبان با نام «مرگ پوتیا» در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

نامه‌ای که اسیری را زنده کرد

عباس شهریاری در بهمن ماه سال ۱۳۶۲ در جریان عملیات آبی، خاکی «خیبر» به اسارت نیروهای دشمن درآمد وهفت سال ناگزیری اسارت را در کنج اردوگاه‌های تحمل کرد.

«نه به کتاب نخواندن»؛ شعار نمایشگاه کتاب تهران

سخنگوی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از انتخاب شعار و پوستر این رویداد در ششمین جلسه شورای سیاست‌گذاری خبر داد.

دستورالعمل پرداخت بن کتاب در نمایشگاه کتاب اعلام شد

بن خرید کتاب در راستای تحقق سیاست‌های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور کمک به جامعه علمی کشور و همچنین ترویج کتاب و کتابخوانی در جامعه هر ساله در ایام نمایشگاه کتاب تهران در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

«حواس دیگر» منتشر شد

این کتاب که ازسوی انتشارات آرادمان انتشار یافته، مجموعه داستانی است که داستان‌های آن درواقع از نظر درون‌مایه به‌نوعی به هم پیوسته هستند. فصل‌های آن نیز در 55 صفحه، برمبنای حواس پنجگانه و سپس یک فصل هم برای حواسی دیگر نامگذاری شده است.

دومین دورۀ جام باشگاه‌های کتابخوانی به اختتامیه رسید

باشگاه‌های برگزیدۀ دومین دورۀ جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان ۲۱ دی ماه در باغ کتاب تهران معرفی شدند.

آغاز فعالیت‌های غرفه ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت

نخستین روز از نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت در حالی آغاز به کار کرد که غرفه ملی ایران از ساعات نخستین برگزاری این رویداد میزبان بخش قابل توجهی از مخاطبان بین المللی نشر ایران بود.

آشنایی با آثار کازو ایشی‌گورو، برندۀ نوبل ادبیات

آشنایی بیشتر با آثار و چند جمله از هر رمان کازو ایشی گورو، مردی که دو روز پیش همه را با پیروزی‌اش غافل‌گیر کرد.

کازوئو ایشی گورو برنده نوبل ادبیات شد

کازوئو ایشی گورو، نویسندۀ بریتانیایی ژاپنی‌تبار، ۶۲ ساله که بیشتر به خاطر رمان‌های «بازماندۀ روز» و «هرگز رهایم مکن» شناخته می‌شود، برندۀ جایزۀ نوبل ادبیات شد و خیلی‌ها را متعجب کرد، چراکه نامش در لیست نهایی هیچ کدام از پیش‌بینی‌ها نبود، اما این پیروزی از منظر ادبی خیلی هم عجیب نیست.