رونمایی از خاطرات دو زن ایرانی جدا شده از داعش در نمایشگاه کتاب

سه کتاب «در رویای پاریس»، «میان گریه می‌خندم» و «عشق پهلوانی می‌کند» از انتشارات دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی رونمایی شد.

«نام من سرخ» را همه یک رمان ایرانی می‌دانند

نشست خبری اورهان پاموک صبح امروز در مجموعه فرهنگی-تاریخی کاخ نیاوران برگزار شد. پاموک اولین نویسنده نوبل گرفته‌ای است که به دعوت یک ناشر ایرانی نمایشگاه کتاب تهران می‌آید. پاموک، پیش از این نیز در سال 82 به ایران آمد و با نویسندگان ایرانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

مستور: ادبیات واسطه‌ای برای شناخت ملت‌هاست

مصطفی مستور در نشست رونمایی از ترجمه‌ی آثارش در کشورهای بنگلادش، آذربایجان و ترکیه گفت: ادبیات، زبان جهانی احساس و اندیشه است و فرقی نمی‌کند با چه کلمات و زبانی یک اثر ادبی نوشته شود مهم ارتباط عمیق انسانی است و اگر سیاستمداران دنیا مجال دهند، ملت‌‌ها می‌‌توانند به واسطه‌ی ادبیات بیش از پیش یکدیگر را بشناسند.

عکس معروف کرکسی در انتظار خوردن کودک، درونمایه یک مجموعه داستان شد

مجموعه داستان «کرکس دوم»، نوشته مرجان حصیرچی، با اقتباس داستانی از عکس معروف خبرنگار خارجی کوین کارتر(کرکسی در انتظار خوردن کودک)، منتشر شد.

«مرد بحران‌ها» اهمیت تاریخی بسیاری دارد

نوه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی می‌گوید: کتاب «مرد بحران‌ها» به سخت‌ترین و مشکل‌ترین دوره هشت‌ساله سازندگی می‌پردازد و از این جهت، مطالب ضبط‌شده در آن دوران از اهمیت تاریخی بسیاری برخوردار است.

تبلیغات برای کتاب کودک، خوب یا بد؟

آیا تبلیغات کتاب برای کودک مفید است؟

«تاثیر ادبیات فارسی در ادبیات انگلیسی» رونمایی شد

کتاب «تاثیر ادبیات فارسی در ادبیات انگلیسی» در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شد.

گزیده شعر معاصر افغانستان در نمایشگاه کتاب

مجموعه کتاب‌های «گزیده‌ شعر معاصر افغانستان» در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.

قطعی شدن حضور ۵۳ کشور در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

تهران – ایرنا – قائم مقام سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با بیان اینکه تاکنون حضور 53 کشور در این نمایشگاه قطعی شده است، گفت: میهمان ویژه این دوره کشور صربستان و شهر میهمان نمایشگاه امسال هم تونس است.

به کتابفروشی برویم یا نمایشگاه؟

خانه ‌کتاب فروش آنلاین کتاب ‌هایش را از اواخر سال گذشته متوقف کرده تا از بخش خصوصی و کتابفروشی‌ ها حمایت کند؛ پیش از آن هم نشر قطره اعلام کرده بود برای حمایت از کتابفروشی محله‌ ها در نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران شرکت نمی‌کند.

روایت دولت‌آبادی از جنگ منتشر شد

رمان «طریقِ بِسمِل شدن» نوشته محمود دولت‌آبادی پس از ۱۰ سال انتظار منتشر شد.

نسخه صوتی «سمفونی مردگان» در نمایشگاه کتاب رونمایی می‌شود

نسخه صوتی رمان «سمفونی مردگان» نوشته عباس معروفی با صدای حسین پاکدل، در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی می شود.