می‌خواهم برایت خاطره باشد

«می‌خواهم برایت خاطره باشد» مجموعه‌ای است از داستان‌های کوتاه آمریکایی با انتخاب جویس کرول اوتس و با ترجمه‌ی خجسته کیهان.

می‌خواهم برایت خاطره باشم، کتابی است شامل ده داستان از ادبیات آمریکا. این داستان‌ها را جویس کرول اوتس، داستان‌نویس مطرح حال حاضر ادبیات آمریکا، انتخاب کرده است. او که متولد ۱۹۶۳ میلادی است، برنده‌ی چندین جایزه‌ی ادبی شده است. کتاب «می‌خواهم برایت خاطره باشد» را بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه در ۱۹۵ صفحه و به قیمت ۱۶ هزار تومان منتشر کرده است.

در پشت جلد کتاب آمده است: جویس کرول اوتس در «داستان‌های آمریکایی آکسفورد» مجموعه‌ای درخشان را از داستان‌های کوتاه نویسندگان آمریکا گردآوری کرده است؛ داستان‌هایی متفاوت و غیرمنتظره. او از شما دعوت می‌کند تا آثاری مهم و باارزش چون «قلب افشاگر» ادگار آلن‌پو و «جای تمیز و نورگیر» ارنست همینگوی را حتماً بخوانید. ولی در کنار داستان‌های کلاسیک، از آثار ری بردبری، توبیاس ولف، سال بلو، جان آپدایک و جان چیور نیز شگفت‌زده خواهید شد. اوتس پیش از شروع هر داستان، معرفی کوتاه و جامعی از هر نویسنده آورده و خواننده را در فضای داستان قرار داده است.

این کتاب تصویری جذاب از داستان‌های کوتاه آمریکایی به دست می‌دهد که با نگاه نویسنده‌ای چون جویس کرول اوتس گزینش شده و کنار هم آمده‌اند. این مجموعه با غور در ژرفای ادبیات آمریکا، داستان‌های ارزشمند این کشور را پیش روی خوانندگان گذاشته است.

این مجموعه بیش از ارائه‌ی نمونه‌ای از سبک‌های متفاوت داستان‌نویسی، تکریم و ستایش تنوع فرهنگی آمریکا است.

فهرست داستان‌های کتاب عبارت است از: قلب افشاگر، ادگار آلن‌پو؛ در سرزمین‌های دوردست، جک لندن؛ جای تمیز و نورگیر، ارنست همینگوی؛ باران نرمی خواهد آمد، ری بردبری؛ شکارچیان در برف، توبیاس ولف؛ گرما، جویس کرول اوتس؛ می‌خواهم برایت خاطره باشد، سال بلو؛ مرگ جاستینا، جان چیور؛ اشتیاق پایدار، جان آپدایک؛ دوگانه، ایمی‌ تن.

منبع: شهر کتاب

آخرین پست‌ها