اسقبال از طرح عیدانۀ کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، پس از اجرای موفقیت‌آمیز  چهار طرح «کتاب‌فروشی به وسعت ایران»، «عیدانه کتاب (95)»، «تابستانه کتاب» و «پاییزه کتاب» به منظور ارائه یارانه کتاب از سوی کتاب‌فروشی‌ها که جلب اعتماد کتاب‌فروشان را در پی داشت، پنجمین گام از اجرای این طرح‌های فصلی با عنوان «عیدانه کتاب» با مشارکت گسترده کتاب‌فروشی‌ها روبه‌رو شد؛ به طوری که تا زمان اعلام شده برای ثبت نام در این طرح تا 14 اسفند، 761 کتاب‌فروشی با احراز صلاحیت، موفق به شرکت در آن شدند.

از سوی دیگر این شیوه از ارائه یارانه کتاب با استقبال مردم نیز مواجه شد. به طوری که طی برگزاری چهار دوره مذکور و اطلاع‌رسانی در رسانه‌های مختلف، حضور مردم برای استفاده از یارانه کتاب نیز افزایش یافت.
بر اساس آمار ارائه شده در سایت موسسه خانه کتاب به آدرس ketab.ir (که هر ساعت به روز رسانی می‌شود) در طرح «عیدانه کتاب» که از 15 اسفند ماه در کتاب‌فروشی‌های عضو آغاز شده، تاکنون 173 هزار و 361 جلد کتاب خریداری شده است؛ این در حالی است که در طرح «پاییزه کتاب» در بازه زمانی مشابه 160 هزار کتاب به فروش رسیده بود (اینجـــا)، که در صورت ادامه یافتن این روند در «عیدانه کتاب»، پس از شکسته شدن رکورد مشارکت کتاب‌فروشان در این طرح، رکورد میزان فروش کتاب نیز شکسته خواهد شد.

تاکنون استان‌های تهران، اصفهان، قم، خراسان رضوی، فارس، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمان، خوزستان و مازندران از بین 31 استان مشارکت‌کننده، 10 استان پرفروش، بر اساس تعداد کتاب، شناخته شده‌اند.

در این طرح سقف تخفیف برای هر کتاب‌فروشی حداقل 20 میلیون ریال و سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر یک میلیون ریال است و علاقه‌مندان به کتاب می‌توانند به مدت یک ماه با مراجعه به کتاب‌فروشی‌های عضو در شهرهای خود، کتاب‌های حوزه بزرگسال را  با 20 درصد و کتاب‌های حوزه کودک و نوجوان را با 25 درصد تخفیف خریداری کنند.

آخرین پست‌ها