فرهنگ، راه ارتباط بین مردم و روابط سیاسی کشورهاست

به گزارش خبرنگار ایرنا، آلفونسو زگبه (Alfonso Zegbe) روز جمعه در آئین معرفی کتاب «فکر کردن به فلسطین از نیمکره جنوبی» اثر نویسنده مکزیکی اظهار داشت: تمام تلاش ما برای شناخت فرهنگ ملت ها و نزدیک کردن فرهنگ مردمان است.
وی با اشاره به روابط سیاسی تهران – مکزیکوسیتی نیز گفت: دیالوگ سیاسی بین مکزیک و ایران در جریان است و شناخت فرهنگ ها می تواند مردمان دو کشور را به هم نزدیک تر کند.
مویسس گاردونیو نویسنده این اثر و استاد دانشکده علوم سیاسی و اجتماعی دانشگاه مکزیک ادامه داد: این کتاب با دیدگاهی بی طرفانه به بررسی مسائل فلسطینیان می پردازد.
وی هدف از تالیف این کتاب را ایجاد دیدگاهی حقیقی از فلسطین و مسائل و مشکلات مردم فلسطین افزود: این کتاب تنها برای علاقمندان به مردم فلسطین و سیاست نیست بلکه برای هر کسی که بخواهد دید و برداشت بهتری نسبت به مسائل فلسطین داشته باشد سودمند است.
گاردنیو افزود: شناخت حقیقی از مسائل می تواند حلال مشکلات موجود باشد.
مارسلا آلوارز پرز استاد دانشگاه پوئبلا مکزیک نیز در این نشست گفت: بخشی از این کتاب داستان زنانی است که خاطرات زنده ای از فلسطین را بیان می کنند.
وی افزود: در ادبیات نویسندگان مکزیکی از ادبیات مقاومت استفاده شده و دیدگاه افرادی است که با مسائل و مشکلات شبیه آنچه در فلسطین رخ داده مواجه بوده اند.
آلوارزپرز همچنین اضافه کرد: نمایشگاه کتاب می تواند فرهنگ جوامع مختلف را با هم آشنا و دید متفاوت تری ایجاد کند.

آخرین پست‌ها