الکامپ و الکام استارز، افق‌های روشن در برابر استارت‌آپ‌های ایرانی

نمایشگاه الکامپ بزرگترین رویداد تجاری در عرصۀ تولید و عرضۀ محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر کشور است که همه ساله با حضور دست‌اندرکاران این حوزه و مخاطبان آن‌ها در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌گردد. در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای این صنعت، اعم از سخت‌افزار و نرم‌افزار به علاقمندان عرضه می‌گردد و فرصتی بی‌بدیل برای تبادل نظر و مذاکره در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد. بیست‌و‌سومین دورۀ نمایشگاه الکامپ، در فاصلۀ30 تیر تا 2مرداد ماه 1396 توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برگزار شد.

به دلیل استقبال چشمگیر استارت‌آپ‌ها در دورۀ قبل، در این دوره از نمایشگاه الکامپ، برای حضور گسترده‌تر و برپایی سالن استارت‌آپ‌ها با رویکردی متفاوت برنامه‌ریزی شد. بدین ترتیب، الکام استارز، به عنوان بزرگترین گردهم‌آیی فعالان کارآفرینی در فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور از جذاب‌ترین بخش‌های نمایشگاه الکامپ امسال بود. استارتاپ های ایرانی در این قسمت گرد هم آمدند و جوانان خلاق، ایده‌های جذاب و نتیجۀ زحمات خود را در معرض نمایش قرار دادند.

باشگاه فرهنگی شباویز به عنوان استارت‌آپی فرهنگی در قسمت الکام استارز شرکت کرد و در طول نمایشگاه، به معرفی محصول خود در قالب وب‌سایت و شبکۀ اجتماعی شباویز پرداخت.

در طول نمایشگاه شخصیت‌های مختلف فرهنگی و سیاسی از غرفۀ شباویز بازدید کرده و پیشنهادهایی برای بهبود عملکرد آن ارائه کردند.

شباویز جزء معدود استارت‌آپ‌هایی بود که ایدۀ اصلی آن را یک ایدۀ فرهنگی تشکیل می‌داد، پرداختن به کتاب و ایجاد فضای تعاملی میان اهل فرهنگ و کتابخوان‌ها، انگیزۀ اصلی برای ایجاد شباویز بوده است که بازدیدکنندگان بسیاری از آن استقبال کردند و این ایدۀ فرهنگی، به عنوان نقطۀ تمایز مهمی مورد توجه داوران استارت‌آپ‌ها قرار گرفت.

حضور شباویز در الکامپ، فرصتی شد برای مصمم‌تر شدن آن برای ادامۀ مسیر. با امید به اثرگذاری بیشتر در حوزۀ فرهنگ.

آخرین پست‌ها